Size nasıl yardımcı olabiliriz?
info@wdtajans.com 🎉
article cover image
Hizmetler

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarım, markanın internet ortamında kendini tanıtması ve müşterileriyle etkileşim kurması açısından oldukça önemli bir araçtır.

Kurumsal web tasarım, markanın internet ortamında kendini tanıtması ve müşterileriyle etkileşim kurması açısından oldukça önemli bir araçtır. Böyle önemli bir detay hakkında bilgi edinebilmeniz için, kurumsal web tasarımı aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar hakkında birkaç detay vermek isteriz.

Basitlik: Kurumsal web sitenizi planlarken, gereksiz bilgi, özellik, eklenti ve süslemelerden uzak durmak gerekiyor. Ziyaretçilerinize aradıkları bilgileri kolayca bulmalarını sağlamak için kolay ve basit bir menü yapısı tercih edilmeli. Daha fazla Seçenek ve menü yapısının, kullanıcıda kararsızlık yaratacağını unutmayın. Bu yüzden web sitenizde sade ve net bir yol haritası oluşturmaya çalışın.

Estetik: Kurumsal Web sitenizin görsel tasarımı, markanızın kimliğini ve kurumsallığını profesyonel bir şekilde yansıtmalıdır. Logo, renkler, fontlar, fotoğraflar ve grafikler, markanız ve sunduğunuz hizmetlerle uyumlu ve kaliteli olmalıdır. Web sitenizin estetiği, ziyaretçilerinizin sizinle ilk temas kurduğu erişim noktası olduğunu ve bu yüzden, müşterinin izlenimini ve güvenini etkileyeceğini unutmayın.

Kullanıcı Deneyimi: Web sitenizin kullanıcı odaklı olması gerekir. Kullanıcıların sitenizde rahatça gezinmelerini, istedikleri işlemleri yapmalarını ve sorun yaşamamalarını sağlamak gerekiyor. Web sitenizin hızlı yüklenmesi, mobil uyumlu olması, SEO uyumlu olması ve iyi içerikli olması kullanıcı deneyimini artırır.

Erişilebilirlik: Web sitenizin herkes için erişilebilir olması gerekir. Web sitenizin farklı tarayıcılar, cihazlar, ekran boyutları ve internet hızları ile uyumlu olmasını sağlayın. Web sitenizin engelli kullanıcılar için de uygun olmasını sağlayın. Web sitenizin erişilebilirliği, markanızın ulaşılabilirliğini ve itibarını artırır.

Optimizasyon: Web sitenizin performansını ve verimliliğinin artırmak için optimizasyonu mutlaka yapılmış olmalıdır. Bu optimizasyon çerçevesinde, Web sitenizin yazılım kodlarının, görsellerinin, veritabanın ve web sitenizin yayınlanacağı sunucunuzun tam olarak optimize edilmesi gerektiğini unutmayın. Web sitenizin optimizasyonu, markanızın rekabet gücünü ve sürdürülebilirliğini artırır.

Kurumsal web tasarımı, markanızın dijital dünyadaki yüzüdür. Bu nedenle kurumsal web sitenizi profesyonelce tasarlamak ve geliştirmek için uzman ve deneyimli bir ekip ile çalışmanızı öneririz. Web tasarımı konusunda daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilir. Web tasarımı örnekleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Profesyonel mobil uygulama içeriğine Buradan ulaşabilirsiniz.

İşinizi değiştirecek fikirleri konuşalım!

Bizimle iletişime geçin

0 (212) 385 22 66