Size nasıl yardımcı olabiliriz?
info@wdtajans.com 🎉
article cover image
Hizmetler

Mobil Uygulama Fiyatlari 2024

Mobil uygulama geliştirme fiyatları 2024, yazılımın içinde kullanılacak bileşenler, Mobil uygulama fiyatları belirlenirken, dikkate alınacak önemli başlıklardan biridir.

Mobil uygulama geliştirme fiyatları 2024

2024 güncel Mobil Uygulama Fiyatları, proje içeriğine, profesyonel mobil uygulama geliştiren şirketin personeline ve mobil uygulama özelliklerine göre, fiyat değişikliği gösterir. Mobil uygulama geliştiren şirketlerin fiyatları, kullandıkları yazılım teknolojilerine ve şirket giderlerine göre belirlediklerini belirtmekte yarar var.

Aslında çok pahalı olabileceğini düşündüğünüz bir mobil yazılım, firma tarafından daha önce geliştirilmiş ise beklemediğiniz kadar düşük bir maliyetle yazdırılabilir. Bu yüzden bir mobil yazılım fiyatı alırken, fiyat aldığınız firmanın bu uygulamanın bir benzerini önceden geliştirip geliştirmediğini öğrenmeniz daha başlangıçta mobil uygulama yazılım maliyeti için belirleyici olacak ve mobil uygulama fiyatı sizin için çok daha avantajlı bir şekle dönecektir.

Bu nedenle mobil uygulama fiyatlarını belirleyen unsurlar, aşağıda açıklanan değişkenlere göre projeniz için tahmini yazılım maliyeti hesaplamanız açısından işinizi kolaylaştıracaktır. Bu fiyatlar ve içeriğe göre de mobil uygulama projenizi belirleyebilirsiniz.

Mobil uygulamaların çalışacağı platformlar; Bu başlık uygulamanızın hangi platformlarda çalışmasını istediğinizi içermektedir. Başlıca mobil uygulama platformları, Ios ve veya Android platformudur. Bu iki platform için üç farklı yazılım dili ve bunlara bağlı mobil uygulama geliştirme süreci ile mobil uygulama yazılım fiyatları vardır. Bu üç ayrı geliştirme şekli, zaman ve yazılım süreci olarak, uygulama fiyatının temel belirleyici özelliğidir.

Ios Native Mobil Uygulama Fiyatları

Android Native Mobil Uygulama Fiyatları

Native mobil uygulama yazılım fiyatları; Tamamen yayınlanacak olan platformun yazılım diline göre geliştirilen mobil yazılım şeklidir. Ios ise xcode, Android ise java yazılım dili kullanılarak ayrı ayrı geliştirilir. Bu yazılım şekli, en fazla zaman alan ancak en istikrarlı çalışan uygulama yazılım dilidir. Bu yapısından dolayı mobil uygulama yazılım fiyatı açısından maliyet olarak en yüksek olanıdır. Bu arada bu konu, maliyet fayda açısından değerlendirilmelidir. Örneğin, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarına benzer bir mobil uygulama yaptırmaya kara verdiğinizde, time line akışının hızlı ve kesintisiz olabilmesi için bu tip bir yazılıma ihtiyacınız olacaktır. Burada mobil uygulama fiyatı başlangıçta yüksek gibi görünse de işinizin ve uygulamanın devamlılığı açısından oldukça önemli olacaktır. Hybrid mobil yazılım fiyatları; Ios ve Android için eş zamanlı olarak yazılım geliştirme yapılan ve yazılım geliştirme süreci Native yazılıma göre biraz daha ekonomik olan bir uygulama geliştirme şeklidir. Bu yazılım şekli için de kendi arasında farklı yazılım süreçleri ve yazılım metotlar var. Burada önemli olan mobil yazılım yapan firmanın bu yazılım dillerinden hangisine daha fazla hakim olduğudur. Mobil uygulama fiyatları ve yazılım süreci açısından en fazla tercih edilen yazılım şeklidir.

Hybrid mobil yazılım nedir? Hangi uygulamalarda kullanılabilir? Hybrid mobil yazılım, Native altyapı kullanılarak iki farklı platform için tek merkezli yapılan yazılım kodlamasıdır. Bu yazılım ile hazırlanan uygulamalar, mobil yazılım fiyatları açısından oldukça fazla avantaj sağladığı gibi, kullanıcı açısından iyi bir Ux deneyimi de sağlar. Hybrid yazılım dili ile; canlı yayın yazılımları, sosyal medya uygulamaları ve e-ticaret uygulamaları gibi karmaşık kodlama gerektiren mobil uygulamalarda kullanılabilir.

Webview mobil yazılım; Aslında bu bir yazılım dili veya daha net söylemek gerekirse, bu şekilde hazırlanmış bir içerik mobil uygulama değildir. Mobil uygulama görünümünde bir mobil sitedir. Mobil uygulama fiyatı alırken, bu tip bir mobil uygulama fiyatının diğerlerinin neredeyse 10 da 1 fiyata yapıldığını göreceksiniz. Ancak dediğimiz gibi bu yapı asla bir mobil uygulama olmadığı gibi, mobil uygulamanın gerektirdiği hiçbir yazılım özelliğini taşımadığı için, uygulama işlevselliği olmayacaktır. Daha açık söylemek gerekirse, mobil uygulama fiyatları ile ilgisi olmayan, bir yazılım fiyatı karşınıza çıkacak ve mobil uygulama bitip uygulama olarak teslim aldığınız bu yazılım aslında size bir web sitesi olarak gelecektir. Mobil uygulama fiyatları belirlenirken; ikinci sırada içerik gelmektedir. Profesyonel mobil uygulama yazılımı içinde kullanılacak bileşenler, Mobil uygulama fiyatları belirlenirken, dikkate alınacak önemli başlıklardan biridir. Mobil uygulamanın işlevselliği gereği ihtiyaç duyacağı bu bileşenler, konum servisleri, qr veya barkod okuyucu, kamera ve galeri erişimi ile medya paylaşımı, e-ticaret özelliği, pos entegrasyonu, kullanıcı hesap alanları, şifre değiştirme, konum özellikli push mesaj servisleri gibi özellikler mobil uygulama fiyatların için temel oluştururlar. Basit karmaşık olmayan bir mobil uygulama, 2024 yılı mobil uygulama fiyatları ile 80.500 ₺ ile 140.000 ₺ arasında bir yazılım fiyatına mal olacaktır.

Ancak işin içine, xml servisleri, sosyal medya etkileşimleri, konum, qr, canlı yayın, sosyal medya mobil uygulama, gibi özellikler girip, ürün tanımı, ürün ekleme ve sanal pos ile satış gibi özellikler girdiğinde yukarıda bahsedilen fiyatların dışında, bir mobil uygulama fiyat bütçesi oluşur. Bunun için en doğrusu, yapılacak proje için profesyonel mobil uygulama yaptırmak ve projenizin kusursuz yayına alınmasını sağlamak için, yüz yüze görüşüp mobil uygulamadan beklentilerinizi net olarak anlatıp, alacağınız cevap ve çözümlerle profesyonel bir mobil uygulama yaptırmak olacaktır. Mobil uygulama fiyatları belirlenirken; üçüncü sıraya ise tasarımı almak gerekiyor. Mobil uygulama projenizin ön plana çıkması ve işlevselliği, fikrinizin daha önüne geçer ve tamamen tasarıma bağlıdır. Mobil uygulama tasarım fiyatları mobil uygulama yazılım fiyatlarından tamamen farklı hesaplanır. İyi ve ihtiyaçlara göre belirlenmiş bir tasarım, mobil uygulamanın kullanımını arttıracağı gibi, kullanıcının uygulamayı tüm işlevselliği ile kullanmasını sağlamış olur. Bu aşamada mobil uygulama fiyatları için yine iki ayrı tercihiniz olabilir. Projeniz sizin için büyük ve değerli ise tasarımın her noktası sizin için önemli olacak ve uygulamaya özel olarak hazırlanması gerekecektir. Basit ve işlevsel olmayacak bir uygulama yaptıracaksanız bu defa hazır olarak satılan tasarımları tercih edebilirsiniz. Ancak hazır olarak satılan tasarımların uygulamanın tüm işlevlerini çözemeyeceğini veya ek geliştirme yaptığınızda yeterli olamayacağını unutmayın. Böyle bir durumda yani ek geliştirme yapılma ihtimali olan bir mobil uygulamada bu defa mobil uygulama fiyatları beklentilerinizin dışına çıkıp iki ayrı maliyet oluşturacaktır. Mobil uygulama fiyatlarını belirleyen diğer bir özellik ise, uygulamanın sahip olduğu özelliklerdir.

  1. Basit Mobil Uygulamalar: Fiyat olarak en ucuz uygulama yazılım maliyetine sahiptir. Bu yapıda tasarlanmış mobil uygulamalar, karışık bir yazılım kodlaması gerektirmediği gibi, raporlama, veri akışı, veri toplama gibi özelliklere de sahip olmadıkları için, yazılım fiyatı oldukça makul seviyelerde olacaktır. Bu mobil uygulamalar için ortalama güncel 2024 için fiyat 80.000 ₺- 140.000 ₺ aralığındadır.

  2. Orta Özellikte Mobil Uygulamalar: Mobil uygulama yazılım fiyatı olarak orta segmentte yer alan bu uygulamalar, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bilet satış, otel rezervasyon, harita, navigasyon, sosyal medya, fotoğraf uygulamaları gibi birçok mobil uygulama, 2024 mobil uygulama yazılım fiyatları ile ortalama olarak 150.000 ₺- 280.000 ₺ aralığındadır.

  3. Daha yüksek beklenti ve özelliklere sahip mobil uygulama yazılım fiyatları ise, içeriğinde; sanal gerçeklik, canlı yayın, görüntülü görüşme, arttırılmış gerçeklik gibi özellikler barındırabilir. Bu özelliklere sahip bir mobil uygulamanın fiyatı ise 300.000 ₺- 450.000 ₺ aralığında olacaktır.

Mobil uygulama tarafındaki gelişmeler çok hızlı ilerliyor, yeni trendler, yeni fikirler ve yazılım geliştirmeleri mobil uygulama fiyatlarını etkilediği gibi, daha işlevsel uygulamalar yaptırma olanağı da sağlıyor.

Bu içerik sizlere fikir vermek amacı ile hazırlanmıştır. Mobil uygulama fiyatınızın tam olarak netleşmesi için bize ulaşabilirsiniz.

İşinizi değiştirecek fikirleri konuşalım!

Bizimle iletişime geçin

0 (212) 385 22 66